דן האג היא העיר השלישית בגודלה בהולנד וזו אחת הערים החשובות בהולנד מהסיבה הפשוטה שכל מרכזי השלטון והמוסדות הפעילים שמרכיבים את הפרלמנט נמצאים בעיר, כמו כן מושבו של המלך ורעייתו, מעבר לכך האג מארחת כמה ממוסדות האו"ם כמו בית הדין הבינלאומי לצדק ובית הדין הפלילי הבינלאומי, בנוסף האקדמיה של האג והארגון למניעת הפצת נשק כימי נמצאים בעיר גם כן. האג הופצצה קשה בזמן מלחמת העולם השנייה ואחרי המלחמה הוכרזה כאתר הבנייה הגדול באירופה כי היא התחילה להשתקם בצורה מסיבית ומהירה, העיר עצמה אלגנטית מאוד, רוב המבנים נמוכים ושטוחים ומרבית תעלות הניקוז כבר לא קיימות לאחר שיובשו במאה ה-19. סמל העיר האג היא החסידה. מבחינת אטרקציות בעיר ניתן לראות את חצר הפרלמנט הביבנהוף מקום מושבה של ממשלת הולנדשעבר עם השנים שינויים רבים בהתאם לצמיחתה. כיום מאכלס הבניין את הפרלמנט ואת משרד ראש הממשלה, אולם האבירים המבנה המרשים נבנה בין השנים 1248 ל- 1280 ונחשב לאחד משיאי הארכיטקטורה של התקופה, כיכר פליין אחת הכיכרות הנעימות והיפות ביותר בהאג, כמו כן ניתן לראות את אחת האטרקציות האהובות ביותר בהולנד והמקור ל"מיני ישראל" בלטרון. מדורודאם, עיר מיניאטורית עם מודלים מדויקים של עיר הולנדית טיפוסית, מעבר לכך ניתן לבקר בסכוונינגן  פרבר של האג השוכן על חוף הים יזמן לך אפשרות ליהנות מטיול מהנה על הטיילת הנעימה של האזור כששחפים משייטים מעל ראשכם והרוח מין הים מלטפת ולבקר בפנורמה מזדך ציור פנוראמי בקנה מידה עצום (גובה של 14 מטר), המתאר את פרבר הנופש סכוונינגן, מבחינת מוזיאונים ניתן לבקר במוזיאון הכלא המציע סיורים מדי שעה, הכוללים הסברים באנגלית, מוזיאון מוריצהוס במקום תצוגות מעניינות של האמנים ההולנדים הגדולים, ומוזיאון Escher in het pleis לשעבר בניין של משפחת המלוכה, וכיום מוזיאון המוקדש לאמן הגרפי Escher. ולקינוח אפשר לבקר באומניברסום קולנוע האיימקס של האגעם מסך בגדול מפלצתי וסרטי תלת-מימד עתירי אפקטים.

מדורודאם

פארק מפורסם של מיניאטורות שנמצא בדן האג 60 ק"מ מדרום לאמסטרדם, הפארק עצמו הוא פארק מקומי הולנדי שבא להראות את הולנד המיניאטורית ומקומות חשובים ברחבי הולנד, אם זה בניין, גן מפורסם, או כנסייה תהיו בטוחים שתראו אותם שם. תוכלו לראות את כל המבנים בקטן, הילדים יכולים לטייל ביניהם, להצטלם וכמובן להפעיל את המתקנים הפזורים ברחבי הפארק עם כרטיס מגנטי שמקבלים בכניסה. זוהי חוויה ובילו לכל המשפחה. מומלץ ךהגיע לקראת השקיעה.

שעות פתיחה: פתוח ממרץ- יולי בין השעות 09-00-20:00 (בחודשי הקיץ עד 21:00)

אתר: http://www.madurodam.nl/nl

פנורמה מזדך

חייבים לראות בשביל להאמין עד לאן הכישרוןהאנושי מסוגל להגיע.תמונת הפנוראמה היפה ביותר באזור. הציור עצמו מוצג בעיר האגשבהולנד. הפנוראמה צוירה על ידי הצייר הנדריק וילם מסדאך ונקראה על שמו. הפנורמה היא ציור ציקלורמה בגובה של 14 מטרים, עם קוטר של 40 מטרים, והיקף של 120 מטרים.המקום שבו מוצגת הפנוראמה מדמה אשליה אופטית שגורמת לצופה להרגיש שהוא עומד על דיונת חול שצופה לים, לחופים ולכפר האג בסוף המאה ה-19. בקדמת הציור, קרוב לצופה, יש שטח של קרקע מזויפת מחול שמשפרת את אלמנט האשליה, בכך שהיא מסתירה את תחתית הציור ומונעת תחושת עומק.

שעות פתיחה: שני-שבת 10:00-17:00 בימי ראשון 14:00-17:00

אתר: http://panorama-mesdag.com

מעוניין בפרטים נוספים?

מלא ושלח את הפרטים ואנו נחזור אלייך בהקדם.