זהו מוזיאון לאומי, שנועד לשמר את המסורת התרבותית ואת חיי היום-יום של העם ההולנדי. המוזיאון מציג בתים, חוות ומפעלים מאזורים שונים של הולנד, כפי שהתקיימו במאות הקודמות. 

המוזיאון הפתוח נוסד ב-1912 על בסיס אחוזת ואטרברך. ב-1918 נפתח לציבור.

ב-1987 עמד המוזיאון בסכנת סגירה. בזכות תמיכת הציבור, החל מ-1991 "קרן המוזיאון הפתוח של הולנד" היא האחראית על תחזוקתו המתמשכת של המוזיאון, בעוד נכסי המוזיאון שייכים למדינה. הממשלה מסבסדת את המוזיאון.

ב-2005 הוכתר בתואר "המוזיאון האירופאי של השנה".

המוזיאון פרוש על שטחים נרחבים, בשטחו ישנם אגמים, תעלות, מפלי מים, חוות, כנסיות, טחנות רוח, בתי מלאכה וחנויות וכן בתי מגורים מטיפוסים שונים. המבנים הובאו מאזורי המדינה השונים ונועדו להציג את מגוון המורשת ההולנדית.

במוזיאון נערכות הדגמות של עיסוקים שונים, באופן בו נעשו בעבר, ביניהם כביסה, מבשלת בירה, טווית פשתן. מוצרים המיוצרים בהדגמות אלו נמכרים בחנות המזכרות של המוזיאון.

במוזיאון פעיל קו חשמליות עתיקות מאמסטרדם, ארנהם, רוטרדם והאג.

בין אוספי המוזיאון – תלבושות מסורתיות, צעצועים ותכשיטים.

מלבד הליכה ברגל שהיא מהנה וכיפית, ניתן לטייל ברחבי הכפר  ברכבת חשמלית אשר עושה סיבוב בלופ כל חצי שעה, ועוצרת במספר תחנות. המסילה של הטראם היא מסילה מקורית שקיימת כבר שנים רבות.

במהלך הנסיעה ברכבת תעברו בין עצי היער, בין הבתים והשדות ותוכלו לרדת בכל תחנה ולעלות להמשיך במסע מתי שתרצו בכך, הטראם עושה סיבובים וניתן לעלות עליו בכל רגע.

במהלך הביקור במוזיאון תוכלו לעבור מבית לבית, לראות כיצד משוחזרים הבתים של פעם באופן מדוייק. הרהיטים העתיקים, כלי האוכל, כוסות החרסינה הכחולות – לבנות, הקומקום שנראה שעוד רגע תמזוג ממנו בעלת הבית תה לכל האורחים, המטבח והמזווה אשר מלאים בירקות שנקטפו בשדה ומחכים בתוך סלי נצרים, חדרי השינה  עם המיטות של פעם.

כשתעברו בין בתי המוזיאון תיתקלו בבעלי מלאכה העוסקים בעבודות מסורתיות, מלאכות שלא בקלות ניתן היום למצוא אם בכלל. בעל המלאכה אשר עוסק בהכנת גלגלים לעגלות, סנדלר אשר מכין את קבקבי העץ המסורתיים, החקלאים אשר חולבים את הפרות בשיטות המסורתיות בהן החלב נכנס הישר לדלי, המאפיה בה מכינים לחמים ומיני מאפה ולא תפספסו אותה בזכות הריח העולה ממנה, בית הקפה בו מכינים פנקייקים קטנטנים ומסורתיים.

המבקרים במוזיאון הפתוח בארנהיים מוזמנים להתנסות בעצמם במלאכות שונות כמו חליבת פרה. מקום נוסף שלא כדאי לפספס הוא תחנות הרוח. מלבד המראה החיצוני הייחודי שלהן, תוכלו לראות מה קורה בפנים, את גלגלי השיניים הכבדים מסתובבים ומבצעים את המלאכה המוטלת עליהם כמו טחינת הדגנים.

בכל הכפר המקסים הזה שנקרא מוזיאון פתוח ישנו גם מוזיאון מקורה בו מרוכזות יצירות האמנות. פסלים, תמונות ושאר יצירות מאותה תקופה. יצירה יפה נוספת שאותה תראו במהלך הטיול היא שיחים מפוסלים בשלל צורות כמו עוגן של אוניה, אשר קשור קשר הדוק לחיי המקומיים או שיחים בצורת סלים – כלי שימושי ביותר בחיי האיכרים שעסקו בקטיף הגידולים שלהם.

הילדים ללא ספק ייהנו מהמעבר בין בעלי המלכה השונים ומהנסיעה בטראם במעבה היער, אך כאשר ירצו מעט להשתעשע, בתוך שטח המוזיאון מחכה להם גם גן משחקים חמוד וצבעוני בו יוכלו להעביר זמן משחקים בכיף.

 

שעות פתיחה: 

המוזיאון הפתוח בארנהיים פועל בחודשי הקיץ מידי יום החל משעה 10:00 בבוקר ועד לשעה 17:00 אחר הצהרים.

בתקופת החורף המוזיאון פועל בסופי שבוע וחגים בלבד

 

אתרwww.openluchtmuseum.nl

 

מעוניין בפרטים נוספים?

מלא ושלח את הפרטים ואנו נחזור אלייך בהקדם.