וונדל פארק, הפארק העירוני הגדול המרכזי והמפורסם באמסטרדם, שטחו 470 דונם והוא ממוקם מדרום לככר ליידספליין וקרוב למוזיאון ואן גוך והריקסמוזיאון בפארק שדומה לפארק אנגלי, מפוזרים גנים, אגמים מלאכותיים קטנים וחורשות, מסעדות ובת יקפה.

הפארק מיועד לא רק לשיטוט ומנוחה בגנים, אלא משמש גם להופעות ולקונצרטים,להצגות ילדים, למשחקים ולרכיבה על אופניים. רוכבי האופניים שבינינו יכולים לשכור אופניים מסוגים שונים ולדווש בשבילי הפארק, בין האגמים הכחולים והשטחים הירוקים. בסופי שבוע ובימים שטופי שמש הפארק עמוס גם ברצים.
בפארק מתקיימות גם פעילויות ספורטיביות נוספות הכוללות משחקי כדורגל, כדורסל, טניס והחלקה על גלגיליות שניתנות להשכרה.

היסטוריה

הפארק הוקם בשנת 1864 בקצה של העיר כאשר קבוצה של אזרחי אמסטרדם גייסו כסף כדי לקנות 8 דונם של קרקע ושכרו אדריכל נוף מפורסם ז'אן דוד זוכר שהוזמן לתכנן פארק בסגנון אנגלי. בהמשך שטח הפארק גדל והוכנסו אליו מבנים אטרקציות ופסלים כגון פסל מברונזה בגובה של 3 מ' של המשורר ההולנדי וונדל ופסלי אמנים נוספים כגון הפסל פיקאסו בפסל "הדג" 1965, כיפת הברזל היצוק והמוזיקה של Melkhuis Groot. באחת מפינות הגן נבנה בית קפה שבתקופות הקיץ מנגנת בו תזמורת להנאת המבלים.

לחובבי העצים, בפארק ישנם מעל ל 120 מינים של עצים ומינים שונים של צמחים ועשבי תיבול. כתוצאה מהמים, הצמחיה והמטיילים שעורכם פיקניקים במקום, הפך הפארק לביתם של ציפורים רבות ובעלי כנף כגון ברווזי בר, אנפות ועוד. ניתן לרראות בפארק בעלי חיים נוספים כגון פרות, סוסים למות ועוד.

בפארק קיים תיאטרון פתוח שמקיים מופעי מחול, מוזיקה והצגות למבוגרים ולילדים. הכניסה ללא תשלום אולם עקב הביקוש למופעים יש להזמין כרטיסים באמצעות האינטרנט באתר המקוון של הפארקwww.openluchttheater.nl
השירותים בפארק נמצאים בצד המזרחי ובצד המערבי.
הפארק מיועד גם להנאת הילדים וישנם בו 6 אזורי משחקים במיוחד עבורםאטרקציה נוספת לילדים היא שוק המיועד למסחר רק לילדים.

דרכי הגעה
הכניסה המרכזית נמצאת מאחורי ליידספליין, ב-Stadhouderskade.

הגעה בחשמלית: לכניסה הראשית שבצדה מזרחי קווים 1,2,3,5,7,10,12 לתחנת ליידספליין, אוקו 1 לתחנת Stadhouderskade  הסמוכה יותר

מסעדות ובתי קפה

בתוך הפארק או בככר לייספליין הסמוכה

שעות פעילות: פתוח שבעה ימים בשבוע בין השעות 10:00-18:00

כתובת: Vondelpark 1, 1071 Amsterdam, The Netherlands

 

מעוניין בפרטים נוספים?

מלא ושלח את הפרטים ואנו נחזור אלייך בהקדם.