מוזיאון מאדאם טוסו קרוי על שמה של מארי טוסו, פסלת שעווה צרפתייה שחיה בימי המהפכה הצרפתית ושימשה בין היתר כפסלת "מסיכות המוות" של המוצאים להורג.
בשנת 1792 עברה טוסו להתגורר בלונדון, בו בחרה גם לפתוח מוזיאון ולהציג את אוסף בובות השעווה שלה. המוזיאון שפתחה ברחוב בייקר, עבר בשנת 1884 למשכנו הנוכחי – דרך מרילבורן בלונדון ונחשב כסניף הראשי של רשת המוזיאונים הפזורים ברחבי העולם ומכילים בובות שעווה של מיטב הסלבריטאים בעולם תוך שימוש באפקטים טכנולוגיים ואורקוליים מרשימים. פיזור המוזיאונים ברחבי העולם מאפשר גיוון ויצירת בובות מגוונות המתאימות לרוח המקום-ידוענים או פוליטיקאים מקומיים שאין להם מקום במוזיאון במדינה אחרת.

המוזיאון ההולנדי נבנה בשנות ה-70 בסמוך לארמון המלוכה, בצדה הצפוני של כיכר דאם, דאם 20, בלב אמסטרדם ובמרחק של כ-עשר דקות הליכה מהתחנה המרכזית. לצורך הגעה רגלית מהתחנה, יש לחצות את רחוב דאמראק עד לנקודת המפגש בין הרחובות קאלוורסטראט ורוקין.

דרכי הגעה

הגעה בחשמלית:  ניתן להגיע בקווים 1,2,5,17,20 ולעצור ב"מגנה פלאזה" או לקחת את 4,9,16,20,24,25 ולרדת בתחנת ביג'נקורף. כרטיסים לחשמלית ניתן לרכוש מהנהגאומהכרטיסןשבאחוריהחשמלית. הדרךהזולהביותרהיארכישתכרטיסיית "סטריפנכארט" השמישהלחשמליות, לאוטובוסיםולמטרו.
ניתןלרכוש כרטיסיות בתחנות הרכבת, חנויות עיתונים ומגזינים, סופרמרקטים ובמשרדי מידע לתייר. ה"סטריפנקארט" נמכר ב- 6.50€ עבור 15 יחידות או 19.20€ עבור 45 יחידותו ניתן לשימוש יחיד או רבים כשפנסיונרים מעל גיל 65 וילדית מתחת לגיל 12 זכאים להנחה.
החשמליות עובדות עד קצת אחרי חצות כאשר החשמלית האחרונה עוזבת את התחנה המרכזיתב   00:15ולאחר מכן ישנו שירות אוטובוסים אחת לשעה מהתחנה המרכזית.

הגעה ברכב: מספר חניונים בקרבת מקום וביניהם ביג'נקורף הממוקם חמש דקות בלבד מהמוזיאון. פרטים ניתן לקבל באתר: www.bereikbaar.amsterdam.nl.

חשוב לדעת, בעבור ציבור הנכים המשתמשים בכיסא גלגלים רצוי להזמין הביקור מראש שכן כניסה למוזיאון מתאפשרת לשני משתמשי כיסא גלגלים בלבד בכל זמן נתון.

ביקור במוזיאון

ביקור ממוצע במוזיאון עורך כשעה ורבע. מומלץ וחבל יהיה אם לא תצטיידו במצלמה על מנת לתעד את החוויות. משך המתנה ממוצע בתורים הינו עשרים דקות בעונת השיא כשניתן לרכוש כרטיסי VIP – מסלול מהיר לצורך כניסה מהירה.
במוזיאון עצמו, ניתן לגעת בבובות ובין היתר ליהנות ממשחק כדורגל עם רונאלדיניו, לעשות קצת מוסיקה עם די.ג'י טייסטו ולחצות את המסלול עם דוגמנית הצמרת דוצן קרוס. במתחם המוזיאון ישנם גם צלמים מקצועיים אשר בתוספת תשלום, יוכלו לספק עבורכם צילום עם אחת מן הדמויות בנקודת הכניסה. הדבר מספק מומנטום נחמד לביקור.
מחירים ומועדי פתיחה

מוזיאון מאדאם טוסו פתוח כל יום מהשעה 10:00 בבוקר ושערי הכניסה נסגרים לכניסת מבקרים בשעה 18:00 אך המוזיאון מאפשר למבקרים שכבר נמצאים במתחם המוזיאון להמשיך וליהנות עד השעה 19:00, שעת סגירת המוזיאון.

30 באפריל זהו יום הולדתה של המלכה ועל כן המוזיאון סגור לכניסת מבקרים.

כניסה למוזיאון מאדאם טוסו, כרוכה בתשלום. את התשלום ניתן לבצע במזומן או בכרטיס אשראי בכניסה למוזיאון וכן באתר האינטרנט.

מסעדות ודוכני מזון

בסמוך למוזיאון מאדאם טוסו, ישנן מסעדות רבות אך מומלץ לשים לב למחירים שכן חלקן הגדול מציעות תפריט במחיר מופקע. ניתן להתרשם מ"אלברט היג'ן", סניף ראשי מתוך רשת מרכולים יוקרתית, המציעה למכירה סחורה איכותית וביניהן גבינות מצוינות, מגוון לחמים ואיטליז בשר. כמו כן, ניתן להכנס לאחד מן הקניונים הסמוכים כמו דה באיקורף ולהנות מארוחה חמה.

לסיכום

ייצור של בובת שעווה לוקח בממוצע כשלושה חודשים ועלותה מסתכמת במאתיים אלף אירו. בעת ביקורינו באמסטרדם, יהיה חבל לוותר על החוויה וההצטלמות עם בובות השעווה שלעיתים יבלבלו אותנו עד כדי כך שנצטרך לצבוט אותן בכדי לדעת שלא מדובר באדם בשר ודם.

שעות פתיחה: כל יום בין השעות 09:00-18:30 (בחודשי הקיץ עד 22:00)

אתר: http://www.madametussauds.com/amsterdam/en

מעוניין בפרטים נוספים?

מלא ושלח את הפרטים ואנו נחזור אלייך בהקדם.