פנורמה מסדאך הוא ציור פנורמי בקנה מידה עצום, גובהו 14 מ' והיקפו 120 מ' אשר מתאר את פרבר הנופש SCHEVENINGEN  בשנת 1881 שנמצא ברובע של האג. באמצעות שיטה מיוחדת,  מבט על הים והדיונות יוצרות אשליה אופטית של עומק במראה ונותנת תחושה שאתם נמצאים בכפר באותה תקופה ממש.
הפנורמה הזו נעשתה ע"י הצייר Hendrik Willem Mesdag בעזרתה האדיבה של אשתו וכמה ציירים נוספים והיא הפנורמה העתיקה ביותר שנוצרה במאה ה19 ונשתמרה במלואה.

דרכי הגעה:
ניתן להגיע בקוי אוטובוס 22 או 24 ,או לבאים מאמסטרדם כ 40 ד'  נסיעה בכביש המהיר אמסטרדם האג או ברכבת כ 50 ד' מתחנת אמסטרדם (תדירות הרכבות גבוהה כרבע שעה בין רכבת לרכבת).
אם קונים כרטיס Strippenkaart,ניתן להשתמש בו בתחבורה ציבורית(חשמליות ואוטובוסים)עלות של 15 סטריפס  כ 7 יורו (במחירי 2005)
למגיעים ברכב פרטי יש חניונים ציבוריים לאורך הדרך מאמסטרדם להאג.
החניה לבאים ברכב פרטי(שכור) קשה מאוד ולכן מומלץ לחנות בחניונים והתעריף נע בין 3 יורו לשעה ומקס' 30 יורו לכל היום. בכל מקרה בהולנד בכלל מקובל לשים מעין תו חניה בצורת שעון שעלותו 2 יורו.

אוכל:
באתר עצמו יש מסעדה המשמשת לארועים מיוחדים או לעסקים.

שהות:
מומלץ להיות במקום כשעה עד שעה וחצי.

אטרקציות מסביב
•     Peace Palace– ארמון השלום
•     Noordeinde palace–  אחד משלושת הארמונות הרשמיים של משפחת המלוכה ההולנדית. הארמון סגור למבקרים      אבל חשוב להראות לילדים כיצד נראה ארמון מבחוץ.
•     טיילת סכוונינגן- ממשיכה עד לחוף שהוא אחד הפופולריים בהולנד. הטיילת מלאה בחנויות , בתי קפה ומסעדות המתאימות לכל כיס. בחוף נראה את המזח המחבר את החוף עם ארבעה איים מלאכותיים ויש את המצפה התת מימי וגם מתקני שעשועים כגון רכבת הרים וכו.

כתובת : Zeestraat 65

מייל: info@panorama-mesdag.nl

שעות פתיחה:
בימי ראשון ובחגים 11.00-17.00
בימי שני עד שבת   10.00-17.00   כניסה אחרונה רבע שעה לפני הסגירה (בכל ימות השבוע)
חגים:5ו6 אפריל 27 אפריל,14 במאי,24 ו 25 במאי , 26 בדצמבר.
תאריכים נוספים :ב 24 וב  31 בדצמבר האתר פתוח בשעות 10.00-16.00
האתר סגור ב 25 בדצמבר וב 1 בינואר.
תשלום יתבצע או במזומן או בכרטיס אשראי.

אתר : www.panorama-mesdag.com

מעוניין בפרטים נוספים?

מלא ושלח את הפרטים ואנו נחזור אלייך בהקדם.